Yoldaş Gonzalo’nun Yaşamını Savunalım!

 

Peru’da ABD destekli hakim sınıflara karşı sürdürülen devrimci mücadelenin ve Peru Komünist Partisi’nin önderi felsefe profesörü Abimael Guzmán’ın uzun zamandır ağır sağlık sorunları yaşadığını biliyor ve takip ediyorduk. Gelinen aşamada Yoldaş Gonzalo’nun yaşadığı sağlık sorunları ilerlemiş ve hastaneye kaldırılmış durumdadır.

Peru gericiliğine karşı halk savaşını örgütleyen Peru Komünist Partisi lideri Yoldaş Gonzalo, 1992 yılında, ABD ve dönemin faşist diktatörü Fujimori iktidarının ortak saldırısında tutsak alınmış ve kendisi için özel yapılan Carlo Deniz Üssündeki bir yeraltı hapishanesinde 29 yıldır ağır koşullar altında tutulmaktaydı. Bu koşullar altında da devrimci-komünist duruşundan ödün vermeyen Gonzalo yoldaş, yeraltı hücresini komünizmi savunmanın mevziine dönüştürdü.

Uluslararası komünist hareketin önderlerinden biri olan Abimael Guzmán’ın, gelinen aşamada sağlığı kötüleşmiş ve yaşamı her zamankinden daha büyük tehdit altına girmiştir.  Sosyalist Meclisler Federasyonu (SMF) olarak yoldaş Abimael Guzmán’ın yaşamını savunmak için dayanışmaya giriyor; coğrafyamız ve dünya emek, demokrasi ve sosyalizm güçlerini bu dayanışmayı büyütmeye davet ediyoruz.

Yoldaş Gonzalo’nun Yaşamını Savunalım!

Abimael Guzmán’a Özgürlük!

 

SOSYALİST MECLİSLER FEDERASYONU

31 Ağustos 2021