Tekin Türkel’den Muzaffer Oruçoğlu Açıklaması

Mazgirt’in SMFli Belediye Başkanı Tekin Türkel,kamuoyuna dönük yaptığı yazılı açıklamada Muzaffer Oruçoğlu’na dair yürütülen tartışmaları kınayarak “Ortadoğu’da yaşanan bunca katliam tecavüz baskı ve talanı görmezden gelerek Oruçoğlu gibi bir değerin ismini kafaya takmak ve tartıştırmak ahlaki değildir ” ifadelerine yer verdi.

Yapılan açıklamada yerel halk ve meclisin oy birliği ile alınan kararların bazı kendini bilmezlerce tanınmadığını,bu kişilerin halk adına karar aldıkları belirtildi.

“Dersim 38 katliam anıtı,Hüseyin Cevahir gençlik ve çocuk parkı,Ahmet Arif gençlik parkı,Zarife Ana Kadın Kolektif Yaşam Evi,Cumartesi Anneleri Çeşmesi,Özgecan Aslan Parkı,Muzaffer Oruçoğlu Özgürlük ve Demokrasi Parkı ve Kütüphanesi,Nazım Hikmet Halk Kütüphanesi Gezi Şehitliği; Berkin Elvan, İsmail Korkmaz, Ethem Sarısülük, Ahmet Atakan Medeni Yıldırım, Abdullah Cömert, Mehmet Ayvalıtaş adına yapılan Gezi Şehitliği fidanlığı gibi bu değerli mozaik oluşmasında yerel halk ve Belediye Meclisimizin tamamının oy birliği ile alınan kararlar görmezlikten gelerek yereli bilmez,objektif ve somut şartları bilmez özellikle de Oruçoğlu’nu bilmeyen kendini bilmezlerin halka rağmen halk adına karar vermeleri ve sanal yaşamlarını sanal ortamda değerlerimize özellikle de uğruna mücadele ettiğimiz halk adına karar vermeleri densizliktir, iradeyi tanımamaktır. Şahsıma, halkımıza ve mücadelemize yapılan bir hakarettir. ” denildi.

Muzaffer Oruçoğlu’na dönük saldırının devrimci iradeye dönük bir saldırı olduğunun altının çizildiği açıklamada “Oruçoğlu, Munzur sevdalısı ve Munzurlarda harmanlanan ateşin adının, Mazgirt ilçesinde Hüseyin Cevahir, Ahmet Arif, Zarife Ana ve Nazım Hikmetle anılması bizler için bir onur ve gururdur” denilerek Oruçoğlu’na dönük saldırının “gerici egemen sınıflara hizmet ettiği” belirtildi.

 

Gazete Patika