Şule Çet İçin Adalet!

Geçtiğimiz yıl Ankara’da cinsel saldırıya uğradıktan sonra bir plazanın 20. katından aşağı atılarak katledilip intihar süsü verilen Şule Çet’in cinayet soruşturmasının 2. duruşması Ankara Adliyesinde görüldü.

Sabah duruşma öncesinde kadın örgütleri Ankara adliyesi önünde basın açıklaması gerçekleştirdi. Şule Çet cinayetinin biran önce açıklığa kavuşmasını ve katillerin gerekli cezayı almaları gerektiğini söyleyen kadınlar bu davanın peşini bırakmayacaklarını belirterek duruşmaya girdi.

Duruşma salonuna sığmayan kadınlar koridorlarda ve dışarda beklerken zaman zaman büyük duruşma salonu verilmedi için sloganlarla durumu protesto ettiler.

Duruşmada sanıklar Çağatay Aksu ve Berk Akand hazır bulunurken Şule Çet’in arkadaşları da tanık olarak ifade verdiler. Şule’nin arkadaşları ve Avukatları savunma yaparken sık sık laf atan sanık katiller salondaki kalabalığın tepkisiyle susturuldular.

Tüm tanıkların dinlenmesinden sonra mahkeme heyeti ara kararı açıkladı. Şule Çet’in psikolojik tedavi görüp görmediğine ilişkin rapor alınmasına, olay yerinin keşfine ve sanıkların tutukluluk hallerinin devamına karar verilen davanın 3. Duruşması 10 Temmuz 2019, saat 10.00’a ertelendi.

Mahkeme çıkışında kadın kurumları tekrar bir basın açıklaması gerçekleştirdi ve Şule’nin babası ile Avukatı kamuoyunu bilgilendirerek herkesi Şule Çet davasına sahip çıkmaya çağırdı.

DKH Ankara