SÖH’ten Açıklama

Sosyalist Öğrenci Hareketi bir açıklama yayınlayarak son dönemde kamuoyu önünde yürütülen tartışmalara son verilmesi çağrısı yaptı. Açıklamanın tam metni şöyle:

Daha önce komisyonumuz tarafından kullanılan Sosyalist Öğrenci Hareketi (SÖH) sosyal medya hesapları, kurumumuzla ilişkileri kesilmiş olan bir grup arkadaş tarafından komisyonumuza devredilmeyerek hukuksuzca kullanılmaya devam edilmekte ve bu hesaplar üzerinden SÖH adına açıklamalar yapılmaktadır.

Sosyalist Öğrenci Hareketi’nin hesabı kurumsal twitter hesabı https://twitter.com/sohmerkez olup diğer sayfa ve hesapların komisyonumuz ve kurumumuzla bir alakasının olmadığı kamuoyu tarafından bilinmelidir.

Kurumumuzla ilişiği kesilen ve kamuoyuna açık çağrı yapan arkadaşlara ise çağrımız şudur;
Çokça devrimci ibareler kullanılarak, sosyal medya üzerinden yapılan açıklama ve çağrıların geleneğimize düşmanlık yapanlar tarafından bir fırsata çevrildiği görülmelidir.


Devrim hedefi ve kurumsal disiplin anlayışı olan tüm arkadaşlara çağrımız, kamuoyu önünde yürütülen tartışmalardan uzak durarak varsa çözüm arayışları bunları komisyonumuza ve kurumumuza taşıyarak çözmeleri yönündedir. Bunun dışındaki yöntemlerin komisyonumuz ve kurumumuzca dikkate alınmayacağı bilinmelidir.

Sosyalist Öğrenci Hareketi ve bir bütün olarak merkezi çatı örgütümüz olan SMF’nin birlik, ayrılık,demokrasi anlayışı, dost-düşman ayrımı gibi benzeri konulardaki berrak ve ilkesel tutumu hiç bir çarpıtma, karalama ve manipülasyona mahal bırakmayacak kadar net olmakla birlikte, yoldaşlarımız, dostlarımız ve devrimci kamuoyu tarafından da yakından bilinmektedir.

SOSYALİST ÖĞRENCİ HAREKETİ (SÖH)
MERKEZİ YÜRÜTME KURULU

05 Nisan 2021