SMF’den Direnişteki Farplas ve Migros İşçilerine Dayanışma Ziyareti

Sosyalist Meclisler Federasyonu (SMF) ve Dersim Belediye Başkanı Fatih Mehmet Maçoğlu, Kocaeli Gebze’de fabrika önünde direnişini sürdüren Farplas işçilerini ve Migros Esenyurt depoda direnişlerine devam eden Migros işçilerini ziyaret etti.

Sabah saat 11.30’da Farplas işçilerinin direnişinin devam ettiği alana kortej kurarak yürüyen Sosyalist Meclisler Federasyonu’nu işçiler sloganlar ve zılgıtlarla karşıladı.

Farplas işçileri ziyaretinde ilk konuşmayı Birleşik Metal-İş Sendikası 2 Nolu Şube Başkanı Necmettin Aydın yaptı. Aydın direnişin desteklenmesi gerektiğini vurgulayarak tüm kurumlara dayanışma çağrısı yaptı.

Aydın’dan sonra söz alan Dersim Belediye Başkanı Fatih Mehmet Maçoğlu, yaptığı konuşmada “Bir tek sömürülen olduğu sürece sizinle beraber mücadele etmeye devam edeceğiz” dedi. Ziyaret sonrası söyleşi yaptığımız Maçoğlu, Farplas işçilerinin direnişinin sahiplenilmesi çağrısı yaparak, “Türkiye’de işçi sınıfına dair, sözü olan herkesi Farplas işçilerine destek vermesini bekliyoruz” ifadelerini kullandı.

Ziyaret sonrası konuştuğumuz direnişçi Farplas işçileri de direnişleriyle haksızlığa uğrayan işçilere cesaret verdiklerini belirterek, “tek yumruk olduğumuz sürece kazanacağız” dediler.

Ziyaret halaylarla son buldu.

SMF: Migros depo işçilerinin yanındayız

Sosyalist Meclisler Federasyonu ve Dersim Belediye Başkanı Fatih Mehmet Maçoğlu, Farplas işçileri ziyaretinden sonra bir ziyarette Migros Depo işçilerine gerçekleştirdi. Burada konuşan Maçoğlu, Migros direnişinin sahiplenilmesi çağrısı yaptı.

SMF temsilcisi Yılmaz Yeter’de yaptığı konuşmada, “Üretimden aldığımız güçle, örgütlülüğümüzden aldığımız güçle, ülkemizde ezilen milyonlarca halkımızdan aldığımız güçle kazanacağımıza inanıyoruz, sizleri de bu anlamda destekliyoruz” dedi.

DGD-SEN Genel Başkanı Neslihan Acar ile ziyaret sonrası gerçekleştirdiğimiz söyleşide Acar, “Migros’tan almıyoruz, buradaki işçinin ekmek büyütme kavgasına omuz istiyoruz” dedi.