SMF İstanbul: 12 Mart’ta Sokağa!

Bundan 27 yıl önce 12 Mart 1995 tarihinde yükselen toplumsal mücadeleyi bastırmak ve devrimci, demokrat halka gözdağı vermek için gerçekleştirilen Gazi ve Ümraniye 1 Mayıs Mahallesi Katliamlarında onlarca kişi yaşamını yitirdi, yüzlercesi yaralandı. Katliama karşı devrimci, demokrat güçler öncülüğünde sokaklara çıkan emekçiler İstanbul’un emekçi mahalleleri başta olmak üzere ülkenin dört bir yanında sokakları direniş alanına çevirdi. Halkın kararlı direnişi devletin provokasyonlarını boşa düşürdü.

T.C tarihi katliamlar tarihidir. Katliamlarla dolu tarihsel faşist devlet geleneği; halklara karşı gerici savaş, katliam, saldırganlık ve sömürüden başka bir şey vermeyen AKP/MHP faşist iktidarı tarafından katmerlenerek devam ettirilmektedir. Geniş yığınları açlığa, yoksulluğa, sefalete ve geleceksizliğe mahkum etmeye çalışan AKP/MHP faşist iktidarı başta olmak üzere bir bütün gerici sisteme karşı mücadele etmek, örgütlenmek ve halkların birleşik mücadelesini yükseltmek günün devrimci görevidir.

Gazi ve Ümraniye 1 Mayıs Mahallesi katliamlarının 27’inci yılında bütün üye ve taraftarlarımız başta olmak üzere tüm emekçi halkımızı yapılacak olan anma yürüyüşlerine katılmaya ve hesap sormaya çağırıyoruz!

Yer: Gazi Cemevi Önü

Tarih: 12 Mart Cumartesi

Saat: 12:00

 

SMF İstanbul Örgütlülüğü

10 Mart 2022