SMF 2’nci Olağan Kurultay Deklarasyonuna Çağrı!

“Sosyalizm Mücadelesini Büyütüyoruz! Söz, Yetki, Karar Meclislere”

Kapitalist barbarlık ve sömürü düzenine karşı işçi sınıfı ve ezilenlerin mücadelesi tüm görkemiyle sürmektedir. Kapitalist sistemin savaşlar, işgaller, sömürü ve türlü türlü saldırganlıklarla insanlık ve parçası olduğu doğayı yıkıma sürüklediği bir tarihsel kesitte Türkiye-Kuzey Kürdistan başta olmak üzere dünyanın birçok yerinde ezilenlerin özgürlük ve sosyalizm kavgası büyümektedir.

Türkiye-Kuzey Kürdistan’da komünist önder İbrahim Kaypakkaya’nın bilimsel sosyalizm çizgisini eksen alan ve coğrafyamızın bütün haklı, meşru, ilerici, demokratik, devrimci mücadele, kazanım ve birikimlerinin tarihsel ve politik mirası üzerinden kendini var ederek bugünlere gelen ve toplumsal kurtuluş mücadelesinde en ileri öznelerden biri olan Sosyalist Meclisler Federasyonu’nun 2’nci olağan kurultayını örgütlemenin coşkusu ve heyecanını yaşamaktayız.

“Sosyalizm Mücadelesini Büyütüyoruz! Söz, Yetki, Karar Meclislere” şiarıyla gerçekleştireceğimiz 2’nci olağan kurultayımıza tüm emekçileri, ezilenleri, kadınları, gençleri, aydınları katılmaya, özgürlük ve sosyalizm bayrağını birlikte yükseltmeye çağırıyoruz!

 

 

 

SOSYALİST MECLİSLER FEDERASYONU

19 Mayıs 2022