Sivas Katiamı’nın 27. Yılı Dolayısıyla Sarıgazi’de Anma

19.30’da yapılması planlanan yürüyüş 1 saat öncesinden vali tarafından yasaklandığı bildirilerek engel olunmaya çalışıldı. Vatan İlköğretim Okulu önünde toplanan kitle polisin engellemesine rağmen yürüyüş gerçekleştirdi.

‘Katil Devlet Hesap Verecek’ , ‘Sivas’ın ışığı Sönmeyecek’ sloganları ile Demokrasi Caddesi girişine gelen kitle burada basın açıklaması gerçekleştirerek alınan yasaklama kararını ve engelleme çabalarını protesto etti.

Basın açıklamasında ‘Kirli provokasyonlar ve katliamlar sermaye düzeninin bir geleneği olarak devam etti. Dersim, 1 Mayıs ‘77, Maraş, Çorum, Gazi, Sivas, Ulucanlar, 19 Aralık katliamları ve yakın geçmişte gerçekleştirilen Roboski, Amed, Gezi, Suruç, Ankara katliamları sermaye düzeninin katliamcı yüzünü tüm çıplaklığıyla gösterdi. Siyasal iktidara karşı ateşte semaha duran insanlığın direnciyle mücadele etmeli, örgütlenmeliyiz. Sınırsız, sömürüsüz bir dünyayı kurana dek yitirdiğimiz nice canla harlanmaya devam etmeli, birliğimizi büyütmeliyiz. ‘ ifadelerine yer verildi.

Basın açıklaması sloganlar ile sonlandı.