Ovacık Doğal: Hiçbir Burjuva Anlayışla Ortaklaşmayacağız

Ovacık Doğal yaptığı açıklamada DDHD’yi desteklediğini hiçbir burjuva anlayışla ortaklaşmayacağını belirtti. Açıklamayı olduğu gibi paylaşıyoruz:

KAMUOYUNA

S. S. Ovacık Tarımsal Kalkınma Kooperatifi, ilçemizde Ovacık Demokratik Halk Dayanışmasının 2014 yerel seçimlerinde programına aldığı ve yerel yönetimde hayata geçirdiği, 2017 yılında kurulup üretim alanında örgütlenmiş, bağımsız, özerk bir kuruluştur.

Kuruluşuyla beraber kısa sürede bölgedeki tarımsal faaliyetleri çeşitlendirerek, çiftçiyi üretime teşvik etmiş, destek olmuştur ve hala olmaktadır.

Son günlerde ilçemizde yerel yönetim çalışmalarını yürüten kimi burjuva parti adayları gerici vaatlerine kooperatifimizi de koyarak seçim çalışması yapmakta, ziyaret ettikleri evlerde kooperatifimizin belediyeye bağlı yapısı olduğunu söyleyerek bizim üzerimizden seçim vaatleri vermektedir.

İlçemiz esasına dair özgün proje kabızlığı çekenler, yanlış yerde çözüm aramaktadırlar. Tekrardan şunu belirtelim, kooperatifimiz Ovacık Belediyesi öncülüğünde kurulmuş olup, özerk bir yapıya sahiptir.

Kooperatif olarak kuruluşumuza öncülük eden ve destekleyen devrimci halkçı yerel yönetimleri desteklediğimizi, burjuva parti adaylarıyla bugün veya gelecekte ortaklaşacağımız noktaların olmayacağını, o nedenle halkımızın kendisine, bu tür söylemlerle gelen adaylara itibar etmemeleri gerektiğini kamuoyuna duyururuz.

S.S OVACIK 94 MAHALLESİ TARIMSAL KALKINMA KOOPERATİFİ