Modern Dehaklara Karşı Newroz’da Alanlara!

Dünden bugüne; haklıyla-haksız, ezilenle-ezen, mazlumla-zalim arasındaki amansız mücadele devam ediyor. Her dönem Dehaklar sömürü düzenlerini güçlendirmek ve korumak için yüzbinlerce insanı katlederken, her Dehak’ın karşısına diz çökmeyen Kawalar da çıkıyor.

Coğrafyamız başta olmak üzere tüm dünyayı savaş alanlarına çeviren, ABD ve Rusya’nın başını çektiği emperyalist-kapitalist dünya gericiliği yaşamımızın her alanına saldırmaya devam ediyor. Onların yerli işbirlikçileri ise tetikçilik rolünü layıkıyla yerine getiriyor. Yüz milyonlarca yoksulun yaşamını yok eden, onları açlığa, yoksulluğa mahkûm eden, göç etmeye zorlayan zamanın Dehaklarının karşısında nice Kawalar da mücadeledeki yerini alıyor.

Ülkemizde modern Dehak görevini ise Erdoğan/AKP iktidarı üstlenmiş durumdadır. Onbinlerce muhalifi tutuklayan, her gün onlarcasını gözaltına alan faşist-gerici Erdoğan/AKP iktidarı, ‘milli ordusu’ ÖSO çeteleriyle birlikte, bugün Efrin’i  işgal etmiş, mazlum-ezilen Kürt ulusu üzerindeki saldırılarını boyutlandırmıştır.

İşgal, ilhak ve sömürgeciliğe karşı, direnenlerinin sesine ses katmak; ölüm karşısında yaşamı, baskılar karşısında özgürlüğü, sömürü karşısında eşitlik ve adaleti savunmak için, Efrin halkının çığlığını haykırmak için, modern Dehak Erdoğan/AKP iktidarının saldırılarına karşı birleşik bir emek ve demokrasi mücadelesini yükseltmek için Newroz alanlarını dolduralım.

Bijî Newroz!

Bijî Berxwedan!

 

SOSYALİST MECLİSLER FEDERASYONU

19 MART 2018