Maçoğlu: Ovacık halkı ve Demokratik Haklar Federasyonu ile Birlikte Başardık

Tunceli’nin Ovacık İlçesi Belediye Başkanı Fatih Mehmet Maçoğlu, Esenler Hacı Bektaşı Veli Cemevini ziyaret etti. Başkan Maçoğlu, “halk ile birlikte güzel işler yaptık, kendimizi halka anlattık, kazanan halkımız oldu. Demokrasinin kazanacağını söyledik ve kazanan demokrasi oldu” dedi.

 

Tunceli’nin Ovacık İlçesi Belediye Başkanı Fatih Mehmet Maçoğlu’nun ziyaret ettiği Esenler Kazım Karabekir mahallesindeki Hacı Bektaşı Veli  cemevi derneğinde, Dernek Başkan Kazım Erdoğan, Esenler yerel basın mensupları, dernek üyeleri ve vatandaşlar yoğun katılım sağladı.

 

“Çalmadan, götürmeden başkanlık yapılır”

Esenler’lilerin Başkan Fatih Mehmet Maçoğlu’na ilgisi yoğundu. Herkes başarının hikâyesini Maçoğlu’ndan dinledi. Maçoğlu, öncelikle Ovacık halkını ve Ovacık’lıların ürettiği organik ürünleri anlattı. Sonra ise ilkeli, namuslu belediyecilik nasıl yapılır, yerel ve genel yönetimler birlikte nasıl yönetiliri anlattı. Ovacık Belediyesi’nin geçmişte hep zarar ettiğini ve borçlandığını ancak 2015 yılında halk ile birlikte yaptıkları çalışmalar ile kara geçtiklerini anlatan Başkan Maçoğlu, “çalmadan, götürmeden başkanlık yapılır” dedi.

 

“Ovacık halkı üretiyor ve paylaşıyor”

Başkan Maçoğlu, “halk ile birlikte güzel bir başarıya imza attık. Bu tek başına benim başarım değil. Ovacık halkı ve Demokratik Haklar Federasyonu ile birlikte başardık. Ovacık’ta her eve gittik, kendimizi halkımıza anlattık, projelerimizi bütün detayları ile anlattık. İlmik ilmik örerek bugüne geldik. Ovacık halkı her daim demokrasiden yana tavrını ortaya koyan başı dik onurlu bir ilçe. İlçemizi ve üreten halkımızı hiç bir olumsuzluk yaşanmadan, kardeşlik ortamında birbirimizi kucaklıyor, birlikte yönetiyoruz. Ovacık halkı üretiyor, paylaşıyor ve istihdam yaratıyor.

 

Ovacık’ta halk düzen partilerini tamamen yok saydı ve ilçemizde bugüne kadar yaptığımız işler için devlet desteğini göremedik. Bizler yaptığımız çalışmalardan olumlu sonuçlar aldık bunun için mutluyuz. Daha önce Hazine arazisine ektirdiğimiz nohutları yoksul vatandaşlara dağıttık ve sel mağduru Hopa’ya iki tır yardım gönderdik. Ovacık Belediyesi olarak, 2015 yılı gelir-gider tablosunu afiş yaptırarak belediye binasına astık. Gelir-gider tablosunu incelediğinizde farklı belediyecilik uygulamaları sonucu Ovacık belediyesinin kâra geçtiğini göreceksiniz.

Ovacık Belediyesi’nin geçmişte hep zarar ettiğini ve borçlandığını ancak 2015 yılında halk ile birlikte yaptığımız ürettiklerimizle kara geçtik. Ovacik’a katma değer sağladık” dedi.

 

7-24esenlerhaber.com