Kooperatif Şubeleri Binlerin Katılımıyla Açılıyor

SMF’li Ovacık Belediyesinin devrimci ve halkçı yerel yönetimler programı somut politikalar ve üretim alanlarıyla kitlelerle buluşmaya devam ediyor. Devrimci, halkçı yerel yönetimler programının en önemli basamaklarından biri olan kooperatif çalışması da yaygınlaşarak sürüyor.

İstanbul Gazi Mahallesi’nde geçen yıl açılan kooperatif satış ofisinin ardından yürütülen çalışmalar kapsamında bu yılda Dersim merkez, Hozat, İstanbul Göztepe, Ankara ve İzmir’de açılan kooperatiflerle devrimci ve halkçı yerel yönetimler anlayışı halkla buluştu.

Ankara ve İzmir’de kurulan kooperatifler hafta sonu belediye başkanı F.Mehmet Maçoğlu’nun katılımıyla açıldı. Açılışlara halkın yoğun ilgisi oldu. Özellikle İzmir’deki açılışa kalabalık bir kitlenin katılması ve ilginin yoğunluğu dikkat çekti. Yapılan açılışlara bir çok siyasi parti ve DKÖ’de katılım sağladı.

İzmir’deki kooperatifin açılışında konuşma yapan M.Fatih Maçoğlu şunları söyledi: ‘’Gittim her yerde bu güzel yüzlü insanların verdiği enerjiyi hissetmek çok değerli. Bütün dostların, yoldaşların ve Ovacık dostlarının bu kadar enerjisi olması, bu ülkede aydınlığı örgütleyebilmenin aslında ne kadar güçlü olduğunu gösteriyor. Bizler bu ülkeye hizmet etmek isteyen sosyalist bir siyasetiz. Bu dünyada bütün canlılara dair söz söyleyen ve her canlının yaşamını kutsayan anlayışı getirmek istiyoruz. Ama bu cüreti kuşandığımız da karşımızda sert kayaların olacağının bilinciyle hareket ediyoruz. Biz sert kayalarla buluşmaya her zaman hazırız. Bu ülkede demokrasi, aydınlık ve yaşamı örgütleyene kadar mücadele edeceğiz, buna söz veriyoruz. ’ifadelerine yer verdi.

 

Gazete Patika