Kızıltepe’de Yılmaz Güney Halk Kütüphanesi Açıldı

Devrimci ve halkçı kültür sanat çalışmalarının ve üretimlerinin yoğun olduğu Türkiye-Kuzey Kürdistan’da egemenlerin tüm gerici saldırılarına karşın işçi sınıfından, emekçilerden ve ezilenlerden yana taraf olma perspektifiyle hareket eden devrimci ve halkçı sanat cephesi halkın çıkarlarını merkeze koyan bir anlayışla üretimlerine ve çalışmalarına devam ediyor.

Coğrafyamız devrimci ve halkçı kültür sanat cephesinin önemli yaratıcılarından Yılmaz Güney’in adını taşıyan onlarca kültür, sanat ve edebiyat üretimi bulunmaktadır. Bunların bir yenisine Mardin’de açılan kütüphane eklendi.

İlgili haber: Mardin’de Yılmaz Güney Kütüphanesi kuruluyor: Herkesi elindeki imkanlarla dayanışmaya çağırıyoruz

Dersim Belediyesi ve YÇKM’nin katkılarıyla çalışmaları uzun süredir devam eden Mardin Kızıltepe Yılmaz Güney Halk Kütüphanesi 11 Haziran tarihinde gerçekleştirilen açılışla halkla buluştu. Coşkulu ve kitlesel geçen açılış etkinliğine Dersim Belediyesi Başkanı F. Mehmet Maçoğlu, HDP Mardin Milletvekili M. Ali Aslan ve SMF katıldı. Açılış etkinliğinde Yılmaz Güney Halk Kütüphanesi adına M. Emin Aslan, Dersim Belediye Başkanı F. Mehmet Maçoğlu ve geçmiş dönem HDP Mardin Milletvekili M. Ali Aslan birer konuşma gerçekleştirdiler.

Açılış etkinliği Metin Kahraman’ın seslendirdiği ezgilerle coşkulu bir şekilde sona erdi.

 

 

Gazete Patika