Foruma Çağrı

Partizan, Sosyalist Meclisler Federasyonu ve Yeni Dünya İçin Çağrı, 28 Ekim Pazar günü İstanbul-Okmeydanı’nda “Kriz ve şiddet sarmalında birleşik mücadelenin olanakları, ne yapmalı?” başlıklı bir forum düzenleyeceğini duyurdu. Yapılacak foruma  direnişçi işçilerin yanı sıra HDP ve Alınteri de konuşmacı olarak yer alıyor.

28 Ekim Pazar günü, İstanbul-Okmeydanı’nda bulunan Yüz Çiçek Açsın Kültür Merkezi‘nde saat 13.00’te düzenlenecek olan foruma KHK mağduru direnişçi işçilerden Kenan Güngördü, Sinan Yerdelen, 3. Havalimanı işçileri, Flormar işçileri, Cargill işçileri katılım sağlayacak.

Foruma ilişkin kurumlar tarafından yapılan açıklama şu şekilde;

“Forum ile amaçladığımız; derinleşen kriz ve faşizmin dizginsiz bir biçimde uygulandığı koşullarda, birlikte ne yapabiliriz? Saldırılara birlikte nasıl karşı koyabiliriz?  İşçilerin, emekçilerin, ezilenlerin birleşik ortak mücadelesini nasıl örebiliriz? Forumda  bu sorulara yanıt arayacağız. Bu sorulara verilecek yanıtlar temelinde tartışma yürüteceğiz” denildi. “Krizin etkilerinin arttığı, faşizmin azgınca saldırdığı bir dönemden geçiyoruz” denilen açıklama şu çağrıyla son buldu;

“Zaman yalnız durma zamanı değil! Zaman bir araya gelmenin, ortak iş yapmanın, birlikte mücadeleyi örmenin zamanıdır. Derinleşen krize, faşizme karşı; birlikte neler yapabileceğimiz konusunda, söyleyecek sözü olanları, katkı sunmak isteyen herkesi foruma davet ediyoruz.”

 

Gazete Patika