Dersim’de Kitlesel Mitingimiz Gerçekleşti

24 Haziran seçim çalışmaları kapsamında HDP’nin çalışmalarrı ve mitingleri bütün saldırı ve engellemelere rağmen coşkulu bir şekilde devam ediyor. Seçim çalışmalarının coşkulu bir atmosferde yürütüldüğü yerlerden biri de Dersim’dir. Özellikle SMF-HDP ittifakının yarattığı siyasal etki ve ortak yürütülen etkin siyasal seçim çalışması Dersim halkı tarafından coşkuyla karşılanmaktadır.

SMF ve HDP tarafından yürütülen etkin seçim çalışması bugün gerçekleştirilen miting ile doruk noktasına ulaştı. HDP tarafından gerçekleştirilen mitinge binlerce kişi katıldı.

Konvoy eşliğinde mitingin yapılacağı Seyit Rıza meydanına gelen binlerce kişi halay ve sloganlarla katılımcıları bekledi. Miting alanında kitle tarafından yoğun bir şekilde SMF ve HDP flamaları taşındı. Bir dakikalık saygı duruşu ile başlayan mitingde ilk olarak HDP Dersim İl başkanı Murat Polat bir konuşma yaparak kitleyi selamladı. Ardından HDP Cumhurbaşkanı adayı Selahattin Demirtaş’ın yollamış olduğu mesaj okundu. Kitle tarafından coşkuyla karşılanan mesajın ardından Dersim’de seçim çalışmalarını içeren sinevizyon gösterimi kitleye izletildi.

Coşkunun hiç eksik olmadığı mitingde HDP eş genel başkanı Sezai Temelli, SMF temsilcisi M.Ali Eser ve HDP Ankara milletvekili adayı Veli Saçılık bir konuşma yaparak 24 Haziran seçimleri ve ortak mücadele hattının önemine dair vurgularda bulundular.

Mitingde, Dersim milletvekili adayları Meral Hanbayat, Alican Önlü, HDP Ankara milletvekili Erdal Ataş, SMF’li Ovacık ve Mazgirt Belediye başkanları M.Fatih Maçoğlu ve Tekin Türkel kürsüye çıkarak birlikte kitleyi selamladılar.

Mitingde Zeynep Kılınç, Hasan Ali ve Grup Munzur söyledikleri ezgilerle kitleye coşkulu anlar yaşattılar. Miting başladığı gibi coşkulu bir atmosferde sona erdi.

 

Gazete Patika