Dersim’de Bir İlk!

SMF’nin esas öznesi olduğu Dersim Demokratik Halk Dayanışması’nın kazanımıyla Dersim Belediyesi hesap verebilir, şeffaf ve demokratik yönetim anlayışına devam ediyoruz.

Dayandığı ideolojik ve politik perspektifle; birçok manipülasyon, yıpratma, itibarsızlaştırma ve boşa düşürme uğraşlarına karşı Dersim Belediyesi halka karşı duyduğu sorumlulukla çalışmalarını birçok ekonomik zorluğa rağmen sürdürüyor.

Dersim Belediyesi’ne bağlı TUMSAŞ Şirketi bünyesinde destek personeli olarak belirsiz süreli çalıştırılmak üzere 25 işçi ( 4 Şoför, 2 Sıhhi Tesisatçı, 2 Operatör, 13 Temizlik, 4 Park ve Bahçeler İşçisi ) alımı gerçekleştirildi.

Halk meclislerinde yer alan mahalle temsilcileri, siyasi parti ve kurum temsilcileri, belediye meclis üyeleri, STK’ların yer aldığı kura çekimi Belediye konferans salonunda yapıldı. Kura çekimi Dersim Belediyesi’nin sosyal medya kanallarından canlı olarak yayınlandı. Kura çekimi sonucunda işe alınanların isimleri ve görevleri Dersim Belediyesi’nin resmi internet sitesine de eklendi.