BMG’den Siyasal Kampanya

Birleşik Mücadele Güçleri, yeni bir siyasal kampanya çalışması ile kitlelerle buluşmaya ve faşizme karşı mücadeleyi yükseltmeye hazırlanıyor. ”Birleşirsek Kazanırız” şiarı ile yapılacak olan siyasal kampanyanın politik muhtevası oldukça kapsamlı.

BMG, başlattığı siyasal kampanyanın muhtevasını şöyle açıklamaktadır;

”İktidar Bloku; savaş ve işgal politikalarıyla, mafya-siyaset-bürokrasi-sermaye ağıyla, rant ve çete düzeniyle toplumu nefessiz bırakmak istiyor. Çürümüşlük, talan, işsizler ordusu, kadın cinayetleri, geleceği karartılan gençler, yoksulluk, doğa talanı, Kürt ve Alevi düşmanlığı, nefret suçları; Rant ve çete düzenine yenilerini eklemek için gözlerini kırpmadan girdikleri savaşlar…

Sesimizi duyan herkese çağrımızdır

Sermaye tüm yeryüzünü çaldı elimizden. Gölgesini satamadığı ağacı kesti, yaktı, yok etti. Yangınlarla, savaşlarla, katliamlarla, intiharlarla yüz yüzeyiz. Peki yarın? yarının bize hangi felaketi getireceğini düşünmekten yorulmadık mı? Sokağın sesi, işçi sınıfının ve ezilen halkların sesi, bu iktidarın yıkılıyor olduğunu gösteriyor ve söylüyor. Geriye tek bir şey kalıyor, bu sesi ayaklandırmak, faşizmi yenmektir.

”İşsizliğe, yoksulluğa, krize, savaş ve işgal politikalarına, katliamlara, bu çürümüş düzene karşı ‘Birleşirsek Kazanırız’.

BMG, Hashtag çalışmasıyla kampanyanın startını verdi

BMG, siyasal kampanyanın startını dün akşam Hashtag çalışmasıyla başlattı. Kampanyanın siyasal muhtevası, hedefleri ve taleplerinin yer aldığı şiarlarla sosyal medya hesapları üzerinden yapılan Hashtag çalışması yoğun ilgi gördü.