BMG’den Grevdeki Bakırköy Belediyesi İşçilerine Ziyaret: Birleşirsek Kazanırız

Birleşik Mücadele Güçleri (BMG), 45 gündür grevdeki Bakırköy Belediyesi işçilerini ziyaret etti. Bakırköy Marmaray’dan sloganlarla grev çadırının olduğu alana, “Yaşasın sınıf dayanışması, birleşirsek kazanırız” yazılı pankart ve sloganlarla yürüdü.

Bakırköy Belediyesi işçileri BMG’yi alkış ve sloganlarla karşıladı. Hep birlikte, “Birleşe birleşe kazanacağız” sloganı atıldı.

BMG adına söz alan Mürüvvet Küçük, Bakırköy Belediyesi işçilerinin direnişinin işçi sınıfının köle olmadığını hatırlattığını; patronlara ve sermaye sahiplerine işçi sınıfının barikatını geçemeyeceğini bir kez daha gösterdiğini kaydetti. Küçük, “Bakırköy Belediyesi büyük bir şirkete benzer, gelirlerinin oldukça büyük olduğunuz hepimiz biliyoruz. Vergilerimizle oluşturulan devasa bir bütçesi var. Fakat işçiye gelince bu bütçe her nedense olmuyor” dedi.

‘Direnişiniz saldırılara karşı barikat oluyor’

Belediyelerin şirketleştirildiği bu zamanda Bakırköy Belediyesi’nin bunu en vahşi şekilde gerçekleştirerek işçilere kölelik ve sıfır zaman dayattığını kaydeden Küçük, “Sizin direnişiniz işçi sınıfının yoksullaştırılması, emeğin değersizleştirilerek uluslararası sermayeye başta olmak üzere patronlara kar sağlayacakları, ucuz sömürü cennetinin yaratılmaya çalışıldığı bu atmosferde, bu saldırılara karşı da bir barikat oluyor” ifadelerini kullandı.

Küçük, şöyle devam etti: “Bizim emeğimizi pula çevirmeye çalışıyorlar. Yoksulluğumuz üzerinden zenginliklerine zenginlik katmaya çalışıyorlar. Tam da bu noktada Bakırköy direnişi bu büyük saldırılara karşı da şirket yöneticisi haline gelmiş belediye patronlarının kölelik dayatmalarına da bir duruşu oluşturuyor.”

“Bakırköy işçisi köle değildir”, “Birleşe birleşe kazanacağız” sloganlarıyla ziyaret devam etti.