Birleşik Mücadele Güçleri’nden İstanbul’da Geniş Çalışma

Alınteri, Demokratik Bölgeler Partisi (DBP), Devrimci Parti, Ezilenlerin Sosyalist Partisi (ESP), Mücadele Birliği Platformu, Sosyalist Meclisler Federasyonu (SMF) ve Partizan bugün İstanbul üç bölgesinde ortak çalışma gerçekleştirdiler.

Kadıköy

Devrimci-demokrat kurumlar HDP Kadıköy ilçe örgütünde bir araya gelerek buradan Karacaahmet Mezarlığı’nda bulunan devrimcilerin mezarlarını ziyaret ederek anma gerçekleştirdiler. Ziyaretlerde Vefa Serdar, Ümit Altıntaş, Sebahat Karataş ve Hüseyin Demircioğlu’nun mezarları ziyaret edildi. Antalya Milletvekili Kemal Bülbül ve Nuran İmir’in de eşlik ettiği ziyaretler sonrası demokratik kurum ziyaretleri gerçekleştirildi. Kadıköy merkezde yapılmak istenen bildiri dağıtımı polisin engellemesi ve provokasyonu nedeniyle yapılmadı. Polis saldırısı HDP Kadıköy ilçe örgütü önünde teşhir edildi.

Şişli

Devrimci-demokrat kurumlar İstanbul Milletvekili Dilşat Canbaz’ın da katılımıyla Eminönü PTT önünde direnen taşeron işçilerini ziyaret ettiler. Yapılan ziyarette işçiler ile dayanışma mesajı paylaşılarak, ortak mücadele vurgusu yapıldı. İşçi ziyareti sonrası kurumlar Şişli’de Muş Milletvekili Gülistan Kılıç Koçyiğit’in de katılımıyla yaygın bildiri dağıtımı yaptı.

Aynı çalışma kapsamında Okmeydanı’nda da esnaf ziyaretleri ve yaygın bildiri dağıtımı gerçekleştirildi. Sokak çalışması sonra Berkin Elvan’ın ailesi ziyaret edildi.

Küçükçekmece

Alınteri, DBP, Devrimci Parti, ESP, Mücadele Birliği, SMF ve Partizan tarafından Küçükçekmece semtlerinde ortak çalışma gerçekleştirildi. Kurumlar öncelikle geçen hafta polisler tarafından kaçırılıp kamuoyu tepkisi nedeniyle serbest bırakılan Gökhan Güneş’in ailesini ziyaret etti. İzmir Milletvekili Murat Çepni ve Ağrı Milletvekili Dilan Dirayet Taşdemir’in de eşlik ettiği ziyarette aile ile dayanışma duyguları paylaşıldı ve ortak mücadele vurgusu yapıldı.  Kurumlar sonrasında İkitelli ve Kanarya Mahallesi’nde birleşik mücadele çağrısı içeren bildirileri esnaf ve halka ulaştırıldı.

Birleşik Mücadele Güçlerinin çalışmaları önümüzdeki günlerde de devam edecek.