Birleşik Mücadele Çağrısı Yaygınlaşıyor

Alınteri, Demokratik Bölgeler Partisi (DBP), Devrimci Parti, Ezilenlerin Sosyalist Partisi (ESP), Mücadele Birliği Platformu, Sosyalist Meclisler Federasyonu (SMF) ve Partizan mücadeleyi pratiğini ortaklaştırma iradesi ortaya koymalarını yönelik çalışmalar devam ediyor. Dün Küçükçekmece, Şişli ve Kadıköy’de çalışma yapan kurumlar bugün de çalışmalarına Bahçelievler, Gazi Mahallesi ve Sarıgazi’de devam ettiler.

Bahçelievler

Birleşik Mücadele Güçleri Bahçelievler’de İzmir Milletvekili Murat Çepni ve Dilan Dirayet Taşdemir’in de katılımlarıyla yaygın bildiri dağıtımı gerçekleştirildi. Kurumlar ve vekiller sonrasında ise katledilen Melek Ayaz’ın ailesini ziyaret etti.

Gazi Mahallesi

Gazi Mahallesi’nde iki grup olarak faaliyetlerini sürdüren kurumlar sokak çalışmasıyla yaygın bildiri dağıtımı yaptı. Kurumlar yaptıkları çağrı ile Gazi halkını 4 Şubat’ta Kadıköy’e çağırarak birleşik mücadele çağrısı yaptı. Sokak çalışmalarına İstanbul Milletvekili Dilşat Canbaz ve Muş Milletvekili Gülistan Kılıç Koçyiğit de eşlik etti.

Program dahilin esnaf ve tekstil atölyelerinde yapılan ziyaretlerde birleşik mücadele dair sohbet gerçekleştirildi. Yoğun polis ablukası altında yürütülen çalışma Gazi Cemevi ve ev ziyaretleriyle Gazi Mahallesi programı sonlandırıldı.

Sarıgazi

Alınteri, DBP, Devrimci Parti, ESP, Mücadele Birliği, SMF ve Partizan Sarıgazi’de yaygın bildiri dağıtımı yaparak Sarıgazi halkını 4 Şubat’ta Kadıköyde yapılacak açıklamaya çağrı yaptı. Bildiri dağıtımında halka ortak mücadele vurgusu yapan ajitasyonlar yapıldı.

Sokak çalışması sonrası kurumlar Antalya Milletvekili Kemal Bülbül ve Şırnak Milletvekili Nuran İmir’in de katılımıyla Sarıgazi Cemevi ve Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı Sancaktepe Cemevi ziyaret edildi.

 

Birleşik Mücadele Güçleri’nin çalışmaları önümüzdeki günlerde de devam edecek.