Faşizmin SMF Korkusu Devam Ediyor!

Erdoğan/AKP iktidarının halklara yönelik faşist abluka ve zorbalığı sistematik biçimde devam ediyor. İçerisi ve dışarısıyla ülkeyi bir halklar hapishanesine dönüştüren Erdoğan/AKP iktidarının tüm toplumsal muhalefeti ve bir bütün tüm toplumu susturmak için uyguladığı faşist kuşatma ve saldırganlık tüm pervasızlığı ile sürüyor. Bu faşist kuşatma ve saldırganlığın birincil dereceden hedefi ise kuşkusuz ki Devrimci, sosyalist ve yurtsever dinamikler olmaktadır.

 

Faşist kuşatma ve saldırıların her daim hedefinde olan devrimci dinamiklerden biri de Sosyalist Meclisler Federasyonu(SMF)’dir. Bu saldırılar kapsamında 12 Temmuz 2016 tarihinde Adana’da SMF üye ve taraftarlarına yönelik yapılan baskınlarda bir çok kişi gözaltı ve tutuklama terörüne maruz kalmıştı. Bu kapsamda devam eden davanın karar duruşması yapılarak sonuçlandı.

 

24 Ekim 2017 tarihinde Adana 2.Ağır Ceza mahkemesinde görülen karar duruşmasında SMF üyelerine caza yağdırıldı. Görülen karar duruşmasında Hakan yay 11 yıl 11 ay, Diren Taşkıaran 11 yıl 5 ay, Hüseyin Kaloğulları 7 yıl 3 ay, Ali Başyurt 6 yıl 8 ay, Özlem Peker 6 yıl 3 ay, Özgür Efetürk 4 yıl 1 ay ve Taylan Kal 1 yıl 4 ay hapis cezası verildi.

 

Verilen cezalara delil olarak ise yine klasik olarak 1 Mayıs, 18 Mayıs ve Newroz’ etkinliklerine katılmak, Sosyal medya paylaşımları gösterildi.

 

Halkın Günlüğü