Birleşik Mücadele Çağrısı Esenyurt, Kartal ve Maltepe’de Yankılandı

Alınteri, DBP, Devrimci Parti, ESP, Mücadele Birliği, SMF ve Partizan ‘ın katılımıyla İstanbul çalışmaları devam ediyor. Birleşik Mücadele Güçleri bugün Kartal, Maltepe, Esenyurt’ta çalışmalarına devam etti.

Kartal-Maltepe

Kartal’da bir araya gelen kurumlar, Antalya Milletvekili Kemal Bülbül ve İstanbul Milletvekili Dilşat Canbaz’ın da katılımıyla Kartal’da esnaf ziyaretleri gerçekleştirdi. Ekonomik kriz, siyasal baskılar üzerine yapılan konuşmalar AKP MHP faşizminin karakteri teşhir edildi.

Sokak çalışması sonrası Kartal ve Maletepe Cemevi ile Maltepe Sokak Kültür Merkezi ziyaret edilerek gündeme dair tartışmalar yürütüldü.

Esenyurt

Polisin provokasyon ve saldırı girişimi boşa düşürülerek yoğun halk katılımıyla Birleşik Mücadele Güçleri’nin çalışmaları Esenyurt’ta yankı buldu. Kitlesel geçen sokak çalışmasında birleşik mücadele çağrısı yapan bildiriler halkla buluştu. Çalışmalara Ağrı Milletvekili Dilan Dirayet Taşdemir, Şırnak Milletvekili Nuran İmir ve Amed Milletvekili Saliha Aydeniz de katılım sağladı.

Alınteri, DBP, Devrimci Parti, ESP, Mücadele Birliği, SMF ve Partizan’ın oluşturduğu Birleşik Mücadele Güçleri yarın (4 Şubat 2021) saat:17.00’da Kadıköy Rıhtım’da kitlesel basın açıklaması gerçekleştirecek.